PVA (Polivinil Asetat)
PVA (Polivinil Asetat)

Vinil asetat ve bir katalizörün polimerizasyonu sonucu türetilen renksiz, termoplastik, suda çözünebilir, reçinemsi yüksek polimerdir. Genellikle, düşük kaliteli su-bazlı kaplamalarda akrilik esaslı boya bağlayıcı olarak kullanılır. bunun yanında yapıştırıcılar,tekstil,empregnasyon alanlarında da kullanılan bir reçinedir.

Kullanım alanları: Diğer reçinelerin hazırlığın başlangıç maddesi olarak, süngerlerin üretiminde kullanılan elastomerlerin bileşeni olarak, kâğıt veya tekstiller üzerinde yağlar ve makine yağlarına dayanıklılık veren aharlama ajanları olarak, filmleri çözücüler (solventler) veya oksijen tarafından korozyona dayanıklı yapmak için, ayrıca yapıştırıcıların, emülsifiyerlerin, süspanse edici ve kalınlaştırıcı (kıvam verici) ajanların bir bileşeni olarak kullanılmaktadır. İlaç endüstrisinde, polivinil alkol optalmik yağlayıcı ve viskosite artırıcı ajan olarak kullanılmaktadır.

Firmamız çeşitli kapasitelerde AISI 304 ve AISI 316 paslanmaz çeliklerinden gerek yurt içi gerekse yurt dışında anahtar teslimi PVA tesislerini başarıyla imal etmektedir.


Birlikte bir gelecek için doğal üretim.

Teknoloji temelli, kaliteli ve standardize bir üretimin ancak akademik destekle mümkün olabileceğine inanıyoruz.

HYDRO TANITIM KATALOĞU
ÇIK