KOZMETİK HAMMADDELERİ / VİTAMİNLER01
D-Panthenol 75L

INCI Name: Panthenol
Cas No: 81-13-0 / 16485-10-2
Description: D-Panthenol is derived from pantothenic acid (known as vitamin B5), which is often extracted from honey, it is a sustainable, environmentally friendly product.
Function(s): Antistatic, Hair conditioning, Skin conditioning
Uygulama Alanları: Kremler, losyonlar, şampuan ve saç kremleri, saç fiksatörleri, tırnak bakım ürünleri, antiperspirantlar, duş jeli ve renkli kozmetikler vb. çok çeşitli kişisel bakım ve kozmetik üründe kullanılabilir. Güçlü nemlendirici ve yenileyici özellikleri vardır. Saç, cilt ve tırnaklara bakım yapar.

02
Niacinamide

INCI Name: Niacinamide
Cas No: 98-92-0
Description: Niacinamide is the active form of vitamin B3 and a component of the coenzyme nicotinamide adenine dinucleotide (NAD).
Function(s): Smoothing
Uygulama Alanları: Günlük bakım ve güneş bakım ürünlerinde kullanılır. Niacinamide’in cilt elastikiyetini geliştirdiği bazı çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Cilt bariyeri fonksiyonunu stabilize eder ve geliştirir. En yaygın kullanım amacı cilt tonu eşitsizlikleri giderildiği zaman ton farklılıklarının tekrardan oluşmaması için melanin sentezini baskılayabilmesidir.

03
Vitamin A Palmitate

INCI Name: Retinyl Palmitate
Cas No: 79-81-2
Description: Retinyl palmitate is an ingredient composed of palmitic acid and retinol (Vitamin A).
Function(s): Skin conditioning
Uygulama Alanları: Yağda çözünen bir vitamindir. Retinoidler olarak bilinen kimyasal bileşiklerin ailesine aittir ve küçük moleküler yapıları nedeniyle cildin ortaya çıkması için en önemli vitaminlerden biridir. Cildin dış katmanlarına nüfuz eder ve kollajen ve elastinin bulunduğu alt tabakaları onarmak için çalışır. Hücre çoğalmasını uyarır, cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirir, cilt elastikiyetini artırır ve cildin foto yaşlanma riskini azaltır.

04
Tocopheryl Acetate

INCI Name: Tocopheryl Acetate
Cas No: 7695-91-2 / 58-95-7
Description: Alpha-Tocopherol acetate is a natural tocopherol and one of the most potent antioxidant tocopherols. It exhibits antioxidant activity by virtue of the phenolic hydrogen on the 2H-1-benzopyran-6-ol nucleus. It has four methyl groups on the 6-chromanol nucleus. The natural d form of alpha-tocopherol is more active than its synthetic dl-alpha-tocopherol racemic mixture.
Function(s): Antioxidant, Skin conditioning
Uygulama Alanları: Anti-inflamatuar ve anti-oksidan özelliktedir. E vitamini serbest radikallerin zararlarından hücre zarlarını korur. Bu nedenle UV ışını ve lipid peroksidasyonunun neden olduğu cildin erken yaşlanmasını önlemek için kullanılır.
Birlikte bir gelecek için doğal üretim.

Teknoloji temelli, kaliteli ve standardize bir üretimin ancak akademik destekle mümkün olabileceğine inanıyoruz.

HYDRO TANITIM KATALOĞU
ÇIK